دمتریا دوان "دمی" لواتو (به انگلیسی: Demetria Devonne "Demi" Lovato) (متولد ۲۹ اوت ۱۹۹۲) بازیگر و خواننده آمریکایی میباشد. او بیشتر به خاطر بازی در نقش «میچی تورس» در فیلم شبکه دیزنی، «کمپ راک» و دنباله این فیلم «کمپ راک ۲: آخرین تراکم» و به عنوان سانی مونور در مجموعه «سانی به همراه شانس» شناخته میشود. لواتو در فیلم «نقشه حفاظت پرینسس» در سال ۲۰۰۹ نیز ظاهر شد. پیش از کار با دیزنی او در مجموعه «بارنی و دوستان» به اجرا میپرداخت.

به عنوان یک هنرمند تک، لواتو اولین آلبوم خودرا با نام «فراموش نکن» در ۲۳ سپتامبر ۲۰۰۸ عرضه نمود. آلبوم در بیلبورد ۲۰۰ توانست رتبه ۲ را از آن خود کند و در اولین هفته بیش از ۸۹،۰۰۰ کپی به فروش برساند. این آلبوم در آمریکا بیش از ۴۷۳،۰۰۰ کپی به فروش رسانید. لواتو در یک مصاحبه اعلام کرد که این آلبوم فقط در ۱۰ روز ضبط شده بود.او دومین آلبوم خویش را با نام «دوباره اینجا رسیدیم» را در ۲۱ ژوئیه ۲۰۰۹ عرضه کرد. این آلبوم در بیلبورد ۲۰۰ توانست رتبه اول را بگیرد و بیش از ۱۰۸،۰۰۰ کپی در اولین هفته به فروش برسد.
اوایل زندگی

لواتو در دالاس تگزاس به دنیا آمد، پدر او پاتریک لواتو و مادرش دایانا بن هویر د لا گارزا هستند.
او نژاد مکزیکی، ایرلندی، ایتالیایی دارد. دمی یک خواهر کوچکتر به نام دالاس لواتو، و یک ناخواهری کوچکتر به نام مدیسن د لا گارزا دارد. مادرش یک هلهله چی یا چیرلیدر دالاسی و خواننده ی سبک کانتری بود; پدرش در سال ۱۹۹۴بعد از طلاق گرفتن از مادش به مکزیک نقل مکان کرد. او دیپلمش را در جولای ۲۰۰۹ از طریق مدرسه ی خانوادگی گرفت او نواختن پیانو از ۷ سالگی شروع کرد.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و یکم دی ۱۳۸۹ساعت 23:2  توسط omid  |